Etusivulle
Historia
Aikataulu
Tilausajot
Laatuperiaate
Yhteystiedot
På svenska

Matkahuollon maanlajuiset aikataulut aukeavat täältä

Aikataulu
01.06.2017 - 31.05.2018

Vaasaan

M-F* Skold. M-F M-F M-F M-F M-F* Skold. M-F
Töjby
 
 
 
08.00
 
 
 
 
 
Korsnäs
 
06.30
 
08.20
 
 
-
 
 
Bergö
 
-
 
-
07.55
 
-
 
 
Moikkipää
 
06.40
 
08.30
08.30
 
-
 
 
Nyby
06.25
06.40
07.25
-
-
10.20
-
 
 
Petolahti
06.30
06.45
07.30
08.501
08.50
10.25
12.15
15.105
 
Åminne
-
-
-
-
-
-
12.30T
-
 
Maalahti
06.40
07.05
07.45
09.10
09.10
10.40
12.30
15.30
 
Havras
06.45
-
07.50
 
 
10.45
12.35
-
16.20
Paxal
06.50
-
07.55
 
 
10.50
12.35
-
16.15
Ylimaalahti
06.55
-
08.00
 
 
10.55
12.40
-
16.15
Vias
06.55
-
08.00
 
 
11.00
12.45
-
16.10
Maalahti
07.05
07.051
08.05
09.10
09.10
11.052
12.50
15.30
16.30
Sulva kky
-
-
08.15
 
-
11.15
-
-
-
Sulva barkamo
07.10
07.10
08.20
09.20
09.20
11.20
13.00
15.40
16.40
Vaasa
07.40
07.40
08.45
09.40
09.40>
11.40
13.20
16.054
17.00
* Kouluvuoden aikana T Soittopyyntö puh 347 0450, 1 tunti ennen lähtö
1 Vaihto Vaasaan 2 Vaihto Petolahteen 3 Vaihto Ylimaalahteen 4 Moottoritie Vaasasta/Vaasaan
5Koulukeskusta 6Tarvittaessa  

Vaasasta

  M-P* M-P* M-P M-P M-P Koulup. Koulup. M - P
Vaasa
07.504
10.35
14.10
15.30>
-
16.15
16.15
17.15
Sulva barkamo
08.00
10.50
14.30
15.45
-
16.30
16.30
17.35
Sulva kky
-
-
14.35
15.55
-
-
-
-
Maalahti
08.10
11.05
14.45
16.053
16.05
16.40
16.40
17.45
Vias
-
-
-
-
16.10
16.45
-
17.50
Ylimaalahti
-
-
-
-
16.15
16.50
-
17.50
Paxal
-
-
-
-
16.15
16.50
-
17.55
Havras
-
-
-
-
16.20
16.55
-
18.00
Maalahti
08.10
11.05
14.45
16.05
16.30
17.00
-
18.05
Åminne
-
-
-
-
-
-
-
18.106
Petolahti
08.40
11.15
15.00
16.20
-
17.10
-
18.25
Nyby
-
-
-
-
-
17.206
-
-
Moikkipää
-
-
15.20
16.30
-
-
17.00
-
Korsnäs
-
-
-
16.45
-
-
17.10
-
Bergö
-
-
16.00
-
-
-
-
-
Töjby
-
-
-
17.00
-
-
-
-
* Kouluvuoden aikana T Soittopyyntö puh 347 0450, 1 tunti ennen lähtö
1 Vaihto Vaasaan 2 Vaihto Petolahteen 3 Vaihto Ylimaalahteen 4 Moottoritie Vaasasta/Vaasaan
5Koulukeskusta 6Tarvittaessa  

Kouluajot Petolahteen/Petolahdesta

Vasa
07.50
16.05
Klockarbacken
08.10
15.35
Tuv
08.25
15.25
Petalax
08.45
15.10
 
Vias
08.10
15.45
Langerskogen
08.15
15.40
Övermalax
08.15
15.35
Vias Elektriska
08.20
15.30
Malax HVC
08.30
15.25
Petalax
08.45
15.10
 
Velkmossen
08.05
15.40
Nyby
08.20
15.25
Petalax
08.40i
15.10
 
Bergö
07.55
16.00
Molpe
08.30
15.20
Patalax
08.45
15.10
Vasa
09.40
14.10
 
Snickaris
07.55
15.55
Långåminne
08.00
15.55
Paxal
08.05
15.45
Havras
08.10
15.30
Lenni Back
08.20
15.25
Petalax
08.45i
15.10
 
Smedbacken
08.05
15.45
Taklax
08.15
15.40
Korsbäck
08.25
15.30
Petalax
08.45i
15.10
 
Helenelund
08.10
15.45
Harrström
08.15
15.40
Korsnäs
08.20
15.35
Molpe
08.30
15.25
Petalax
08.45i
15.10
 
i Vaihto Petolahdessa Vaasaan

Vieraita:

leif.soderman@strandlinjetrafik.fi
ulf.lidman@strandlinjetrafik.fi