Etusivulle
Historia
Aikataulu
Yhteystiedot
På svenska

Matkahuollon maanlajuiset aikataulut aukeavat täältä

Aikataulu
01.06.2018 - 31.05.2019

Vaasaan

M-P* Koulu. M-P M-P M-P M-P M-P* Koulu. M-P
Korsnäs
 
06.30
 
08.20
 
 
-
 
 
Bergö
 
-
 
-
07.55
 
-
 
 
Moikkipää
 
06.40
 
08.30
08.30
 
-
 
 
Nyby
06.25
 
07.25
-
-
10.20
-
 
 
Petolahti
06.30
 
07.30
08.501
08.50
10.25
12.15
15.105
 
Åminne
-
-
-
-
-
-
12.30T
-
 
Maalahti
06.40
07.05
07.45
09.10
09.10
10.40
12.30
15.30
 
Havras
06.45
-
07.50
 
 
10.45
12.35
-
16.20
Paxal
06.50
-
07.55
 
 
10.50
12.35
-
16.15
Ylimaalahti
06.55
-
08.00
 
 
10.55
12.40
-
16.15
Vias
06.55
-
08.00
 
 
11.00
12.45
-
16.10
Maalahti
07.05
07.051
08.05
09.10
09.10
11.052
12.50
15.30
16.30
Sulva kky
-
-
08.15
 
-
11.15
-
-
-
Sulva barkamo
07.10
07.10
08.20
09.20
09.20
11.20
13.00
15.40
16.40
Vaasa
07.40
07.40
08.45
09.40
09.40
11.40
13.20
16.054 
17.00 
* Kouluvuoden aikana T Soittopyyntö puh 347 0450, 1 tunti ennen lähtö
1Vaihto Vaasaan 2Vaihto Petolahteen 3Vaihto Ylimaalahteen 4Moottoritie Vaasasta/Vaasaan
5Koulukeskusta 6Tarvittaessa  

Vaasasta

  M - P* M - P* M - P M - P M - P Koulu. Koulu. M - P
Vaasa
07.504

10.35

14.10
15.30>
-
16.15
16.15
17.15
Sulva barkamo
08.00
10.50
14.30
15.45
-
16.30
16.30
17.35
Sulva kky
-
-
14.35
15.55
-
-
-
-
Maalahti
08.10
11.05
14.45
16.053
16.05
16.40
16.40
17.45
Vias
-
-
-
-
16.10
16.45
-
17.50
Ylimaalahti
-
-
-
-
16.15
16.50
-
17.50
Paxal
-
-
-
-
16.15
16.50
-
17.55
Havras
-
-
-
-
16.20
16.55
-
18.00
Maalahti
08.10
11.05
14.45
16.05
16.30
17.00
-
18.05
Åminne
-
-
-
-
-
-
-
18.106
Petolahti
08.40
11.15
15.00
16.20
-
17.10
-
18.25
Nyby
-
-
-
-
-
17.206
-
-
Moikkipää
-
-
15.20
16.30
-
-
17.00
-
Korsnäs
-
-
-
16.45
-
-
17.10
-
Bergö
-
-
16.00
-
-
-
-
-
* Kouluvuoden aikana T Soittopyyntö puh 347 0450, 1 tunti ennen lähtö
1Vaihto Vaasaan 2Vaihto Petolahteen 3Vaihto Ylimaalahteen 4Moottoritie Vaasasta/Vaasaan
5Koulukeskusta 6Tarvittaessa  

Kouluajot Petolahteen/Petolahdesta

Vaasa
07.50
16.05
Klockarbacken
08.10
15.35
Tuv
08.25
15.25
Petolahti
08.45
15.10
 
Langerskogen
07.50
15.45
Kråkbacken
08.00
15.40
Havras
08.10
15.35
Maalahti
08.20
15.30
Petolahti
08.45
15.10
 
Bergö
07.55
16.00
Moikkipää
08.30
15.20
Petolahti
08.45
15.10
Vaasa
09.40
14.10
 
Snickaris
07.55
15.55
Långåminne
08.00
15.55
Paxal
08.05
15.45
Vias
08.15
15.30
Maalahti
08.25
15.25
Petolahti
08.45i
15.10
 
Harrström
-
16.10
Korsbäck
07.50
-
Bjurbäck
07.50
16.00
Taklax
08.00
15.50
Velkmossen
08.15
15.40
Nyby
08.30
15.25
Petolahti
08.40i
15.10
 
Harrström
07.50
-
Taklax skola
08.10
-
Korsnäs
08.20
15.40
Moikkipää
08.30
-
Korsbäck
-
15.25
Petolahti
08.45i
15.10
 
i Vaihto Petolahdessa Vaasaan

leif.soderman@strandlinjetrafik.fi
ulf.lidman@strandlinjetrafik.fi